Pasowanie na Czytelnika

Dzień Postaci z Bajek był okazją do zorganizowanie w naszej bibliotece Pasowania na Czytelnika uczniów z klasy 1a i 1b. Podstawowym celem tej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki j oraz nieustannego rozwijania  kompetencji czytelniczych. Pasowanie organizowane  co roku, weszło na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń i jest z niecierpliwością oczekiwane przez pierwszoklasistów. Zanim uczniowie dołączyli do grona czytelników uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, na których poznali  budowę książki, regulamin biblioteki szkolnej,  prawa i obowiązki czytelnika.  W tym roku tą imprezę czytelniczą prowadzili uczniowie z klasy 5b: Amelia Kaczkowska, Lena Szkudlarek, Maria Poniatowska, Blanka Stawikowska oraz Piotr Włodarczyk.  Przed uroczystym ślubowaniem były  rozmowy o książkach, rozwiązywanie literackich zagadek, recytacja wierszy. Po takim wprowadzeniu pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i dołączyli do grona czytelników szkolnej biblioteki, wypożyczając pierwszą wybraną przez siebie książkę.