Wrzesień w bibliotece

Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2012 r. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, promocja dorobku polskiej literatury, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, budowanie poczucia narodowej tożsamości.

Tradycyjnie, od lat, nasza społeczność szkolna uczestniczy w Narodowym Czytaniu. W tym roku dyrekcja szkoły czytała uczniom Katarynkę B. Prusa.

Absolwenci czytają dzieciom

Nasza absolwentka Karolina Stefaniak dołączyła do bibliotecznej akcji Absolwenci czytają dzieciom. Spotkała się z uczniami klasy 3a i 3b i przeczytała im książkę J. Papuzińskiej pt. Asiunia .

Jesień wśród książek

Uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w lekcji bibliotecznej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Trzecioklasiści wzięli udział w rozmowach o książkach, wspólnie czytali utwory o tematyce jesiennej. Spotkaniu towarzyszyła nastrojowa muzyka. Karolina Stefaniak – nasza absolwentka, wykonała na skrzypcach Arię na strunie G J.S. Bacha oraz przeczytała dzieciom opowiadanie P. Beręsewicza pt. Sposób na Adama.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z uczniami klasy 2a i 2b spotkał się dyrektor naszej szkoły p. Paweł Szkudlarek i przeczytał im opowiadanie R. Piątkowskiej pt. Zarazki. Dzieci z chęcią włączyły się do wspólnego, głośnego czytania. Opowiadały o swoich czytelniczych zainteresowaniach, ulubionych książkach i literackich bohaterach.